Ülke ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra toplumsal kalkınmada etkin rol oynuyor ve geleceğin mimarlarının sektörle tanışmasına öncülük eden TÜRKÇİMENTO olarak 2002 yılından beri aynı heyecan ve özveriyle “BETONART” markası altında mimarlık öğrencilerine yönelik olarak “BETONART Mimarlık Yaz Okulu”nu düzenliyoruz.

BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nda Türkiye’nin farklı şehirlerindeki üniversitelerden seçilen ve mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinde 3. sınıfı bitirerek 4. sınıfa geçen öğrencilerimizi her yıl farklı destekçimizle farklı şehirlerde organize ediyoruz. Beton malzemeyi hem teorik hem uygulamalı olarak tanıtma imkanı sunan bu program, birçok üniversitede mimarlık ve iç mimarlık bölümleri, bu programı şantiye stajı olarak kabul edilir.

TÜRKÇİMENTO olarak, BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nu 2002 yılından bu yana hayata geçiriyoruz. Güçlü ve sektör için büyük önem taşıyan bir ekosistemde 500’den fazla genç mimarın hayatına dokunduk.

Yola çıkarken gençlerin, teorik eğitimleri uygulamaya taşımanıza imkan sunmayı ve sektör öncüleriyle bir araya gelmenizi sağlamayı amaçladık.
TÜRKÇİMENTO olarak, ekonomik rakamların, büyüme oranlarının ötesine bakmaya topluma katkı sağlamaya; enerjileri ve çalışma azimleriyle fark yaratan gençlerin yanında olmaya, onları desteklemeye devam edeceğiz.