1. Gün /24.07.2023

 1. Gün /24.07.2023

Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Betonart Mimarlık Yaz Okulu, Sinan Salonunda gerçekleştirilen toplantı ile başladı. Toplantıya, sponsor firma temsilcileri, Trakya Üniversitesinde öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Limak Çimento Çevre Mühendisi Cansu Duygun ve Limak Trakya Çimento Fabrika Direktörü Serdar Çelik, Çimbeton Kalite ve AR-GE Müdürü Abdurrahman Atlıhan, Çimentaş Pazarlama Uzmanı Fıratcan Filiz, Çimentaş Yetenek Yönetimi Lideri Benay Boyacıoğlu ve Chryso Türkiye Kuzey Marmara Bölgesi Satış Müdürü Şakir Şahin ve Trakya Üniversitesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmet Osmanoğlu’nun gerçekleştirdiği konuşmaların ardından yemek arası verildi.

Verilen aranın ardından yeniden Sinan Salonunda gerçekleştirilen ikinci toplantıda Yaz okulunun küratörlüğünü yapan Sacit Arda Karaatlı, moderatörler Pınar Kesim, Can Tamirci ve Mehmet Ali Gasseloğlu ve Mimar Ferhan Yalçın öğrencilerle “Betonart” yaz okulunun teması olan “non-negotiable” değerlendirmelerde bulundular ve Betonart’ın daha önceki yıllarda yapılan çalışmaları üzerine deneyim aktarımda bulundular.

Toplantıdan sonra verilen aranın ardından bu defa proje atölyesinde bir araya gelen öğrenciler ve atölye yürütücüleri bir malzeme olana çimentonun teknik özellikleri ve bileşenleri üzerine tartışarak, zihin haritası oluşturdular. Bu oturum ardından, Pınar Kesim, Can Tamirci ve Mehmet Ali Gasseloğlu’ndan oluşan her bir yürütücü farklı okullardan gelen 18 öğrenciyi farklı gruplara ayırarak, eskiz ve tasarlama sürecine geçtiler.

Hazırlayan: Dr. Öğretim Üyesi Bülent Ayberk